Mindstorms Robotika

1 kartas per sav. 1,5 val.
12 vaikų grupėje
Amžius nuo 9 metų
Šiauliai, Klaipėda

Mindstorms Robotika programa skirta ugdyti ir skatinti mokinių inovatyvius techninius gebėjimus pasitelkiant šiuolaikines pažinimo priemones – išmaniąsias informacines technologijas. Vaikai užsiėmimų metu įgis žinių apie robotikos mokslą, dirbs moderniausiais robotikos rinkiniais, lavins kūrybinius, mokslinius, techninius robotų konstravimo ir programavimo įgūdžius. Komandinis darbas ir bendradarbavimas yra kertinis šios programos akmuo. Vaikai mokosi priimti savo klaidas kaip tobulėjimą, kuris veda juos į geresnius sprendimus ir rezultatus. Programa padės vaikams/jaunuoliams kuo anksčiau išbandyti ir susipažinti su moderniomis ateities perspektyvomis, įgytos žinios ir įgūdžiai padės orientuotis pasirenkant savo profesinį kelią.

Ko vaikai/jaunuoliai išmoksta Mindstorms Robotika užsiėmime?

Vaikai mokomi dirbti komandoje (dirba komandoje po 2 vaikus/jaunuolius prie 1 rinkinio), ugdomi bendradarbiavimo, komunikavimo įgūdžiai, lavinamas gebėjimas priimti sprendimus, loginis mąstymas, skatinamas kūrybiškumas per praktinę – užduočių veiklą. Užsiėmimų metu vaikai mokosi konstruoti moderniausius Lego Mindstorms EV3 robotų konstruktorius ir juos programuoti. Stipriausi šios programos dalyviai ruošiasi ir dalyvauja vietinėse, respublikinėse bei tarptautinėse robotų kūrimo konkursuose, varžybose, tokiose kaip FLL (First Lego League), Latvijos Rygos čempionate, Talino „Robotex”, Lego Linijos sekimo, Lego Sumo ir kt. Pasiruošimo metu atliekamos specialios užduotys varžybų lauke (kasmet varžybų laukas ir užduotys kinta), savarankiškai konstruojamas ir programuojamas varžybų robotas. Kiekvienam besidominčiam robotika atsiveria visos galimybės pasiekti puikių rezultatų – Jūsų laukia azartiškos kovos, įspūdingi robotai ir verdančios aistros!

Užsiėmimų metu vaikai/jaunuoliai ugdo ir išmoksta:

• Įvertinti savo jėgas ir priimti iššūkius.
  • Padėti kitiems ir priimti pagalbą.
  • Kryptingai siekti tikslų.
  • Valdyti emocijas ir jausmus.
  • Inicijuoti idėjų įgyvendinimą, įtraukti kitus.
  • Geba sukurti programą, valdančią roboto judesius.
  • Geba paaiškinti roboto pagrindinių dalių paskirtį: valdymo bloko ir jutiklių veikimo principus.
  • Geba sukurti, sukonstruoti savo robotą ir užprogramuoti jį taip, kad jis atliktų tam tikras užduotis.

Užsiėmimai skirti vaikams/jaunuoliams nuo 9 metų. Robotika – techninės kūrybos užsiėmimas – tai investicija į savo ateitį šiandien!